menu

З 1 вересня 2018 року ми хочемо запустити нову українську школу, і основна фігура у ній – саме вчитель.

Але хороші вчителі – це найбільший виклик, який стоїть перед нами. І я не є великим оптимістом, що ми зможемо всіх перевчити. Та для цього ми робимо принаймні дві речі.

Перша пов'язана з запланованою появою опорних шкіл після переформатування деяких шкіл. Відповідно, кількість вчителів зменшиться.

Наше завдання – аби кращі вчителі залишалися працювати. Оптимістично їх десь третина. З цієї третини, мабуть, дві третини – це вже вчителі поважного віку, які ставали вчителями ще тоді, коли, це було принаймні фінансово не так важко, як зараз.

Звісно, питання зарплати стоїть дуже гостро. Але є ще один чинник, не пов'язаний з заробітною платнею – вимоги до підготовки вчителів.

Наприклад, ви згадали вчителів англійської. Цей рік в Україні о ... Читать дальше »

Просмотров: 764 | Добавил: wolkan | Дата: 05.04.2016 | Комментарии (0)

В профсоюзах говорят о сокращении в школах

Власть запланировала сократить не менее 10% непедагогических работников школ. Об этом сообщили в Киевской городской организации профсоюза работников образования и науки.

В столичном образовательном профсоюзе отмечают, что права на труд могут быть лишены более 2 тысяч работников учебных заведений только в Киеве. В частности, речь идет о сокращении уборщиц, сторожей, кладовщиков, поваров и других непедагогических работников школ.

«Предлагаемое сокращение не учитывает реальную потребность общеобразовательных учебных заведений в кадровом обеспечении», - говорится в сообщении.

В профсоюзе также отмечают, что Министерство образования и науки предлагает уменьшить количество студентов, кот ... Читать дальше »

Просмотров: 586 | Добавил: wolkan | Дата: 05.04.2016 | Комментарии (0)