menu

08:27
Проведено заняття № 1 обласної школи новаторства організаторів виховної роботи «Виховання на загальнолюдських морально-етичних цінностях: си

Проведено заняття № 1 обласної школи новаторства організаторів виховної роботи «Виховання на загальнолюдських морально-етичних цінностях: системний підхід та інновації»

 

10 лютого 2021 року відбулося онлайн заняття № 1 обласної школи новаторства організаторів виховної роботи «Виховання на загальнолюдських морально-етичних цінностях: системний підхід та інновації». У заході взяли участь понад 100 заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів закладів загальної середньої, позашкільної освіти Донецької області.

Метою обласної школи новаторства організаторів виховної роботи є сприяння формуванню у здобувачів освіти почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім’ї, відповідальності за свої вчинки.  Ця мета актуалізована прийняттям у січні 2020 року Закону України «Про повну загальну середню освіту»,  за яким виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу у закладах освіти і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства (стаття 15).

Під час заняття № 1 «Системно-ціннісний підхід до визначення змісту виховання в сучасному закладі освіти» обговорювалися питання:

1. Виховання на загальнолюдських моральних цінностях та його роль у формуванні  національно-культурної та громадянської ідентичності.

У доповіді Дубяги Андрія Павловича, завідувача відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО, виховання на загальнолюдських морально-етичних цінностях розглядалося у світлі Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року (затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 9 жовтня 2020 р. № 1233-р);  цільової соціальної Програми національно-патріотичного виховання в Донецькій області на 2021-2025 роки (затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 05.11.2020 № 1215/5-20).

Також увага учасників заходу була акцентована на програмі «Нова українська школа у поступі до цінностей» (схвалена Вченою радою Інституту проблем виховання НАПН України, протокол № 6 від 02 липня 2018 року).

2. Популяризація духовно-культурної спадщини українського народу засобами музейної педагогіки

Дбайливе ставлення до предметів народного декоративного мистецтва, можливості їх використання в духовно-моральному вихованні продемонстрували у своїй промові представники Піддубненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Комарської громади – Кравченко Алла Олексіївна, керівник музею; Боженко Марія, учениця 6-го класу, переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів навчальних закладів «Край, в якому я живу».

3. Роль учителя курсів морального спрямування у формуванні виховного простору розвитку особистості.

У 2020-2021 н.р. на засадах добровільності (обов’язкова письмова згода батьків) у закладах освіти України продовжується викладання курсів «Біблійна історія та християнська етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Школа подружнього життя». Ми пишаємося, що автором курсу «Школи подружнього життя» є представник Краматорська Олійник Олег Валерійович. Він презентував учасникам обласної школи новаторства організаторів виховної роботи цей курс.

 4. Проєктна діяльність з медіаграмотності: протидія використанню мові ворожнечі та розповсюдженню кібер-булінгу.

Недостатня повага до іншої людини є підгрунтям для розповсюдження мови ворожнечі та кібербулінгу в соціальних мережах, які грають визначальну роль у житті сучасної молоді. Свій проєкт з формування інформаційного імунітету молоді України презентували учні 10-го класу Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 імені Миколи Миколайовича Крупченка Краматорської міської ради Донецької області (керівник – Іванова Ганна Вікторівна, заступник директора з виховної роботи).

5. Анонс заходів до Дня Героїв Небесної Сотні.

Учасникам обласної школи новаторства організаторів виховної роботи було повідомлено, що до Дня Героїв Небесної Сотні вийшли методичні рекомендації Міністерства у справах ветеранів України про проведення Уроків звитяги. Також їх запросили долучитися до засідання обласного круглого столу «Формуємо національну ідентичність».

Відеозапис вебінару можна подивитися за посиланням:  https://youtu.be/mmK5XsW2gu4

Завантажити презентацію до вебінару: https://drive.google.com/file/d/1oDKg5budE0iTUEIK3ElyFcY_7ygJ-3A9/view?usp=sharing

Просмотров: 30 | Добавил: wolkan | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar