МИСТЕЦТВО В ШКОЛІ
Сайт змішаного мобільного дистанційного навчання
Навчайтесь на нашому сайті! 
Суббота, 22.09.2018, 11:18
Приветствую Вас Гость
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [90]
методические статья [0]
в разделе размещены методические материалы
Мини-чат
Наш опрос
Який формат сучасного уроку для вас найзручнішій
Всего ответов: 6
Видео
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
РЕКЛАМА
Block content
Самое популярное
[29.09.2009]
ПРОГРАММА ПРЕЗИДЕНТА ШКОЛЫ (0)
[26.09.2009]
МУЗЫКА КАК ВИД ИСКУССТВА (конспект урока-лекции по художественной культуре в 9 классе) (0)
[22.06.2014]
Календарь учителя на 2014-2015 учебный год (3)
[13.09.2009]
КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА (11)
[10.02.2014]
МОЛОДЕЖЬ ЗА ЗДОРОВЫЙ ОБРАЗ ЖИЗНИ Сценарий выступления агитбригады (0)
[01.12.2009]
Сценарий "ДЕНЬ СВЯТОГО НИКОЛАЯ" (7)
[28.05.2013]
Сценарий открытия пришкольного лагеря (с игровой программой) (0)
[01.09.2012]
Стихи ко Дню освобождения Донбасса (1)
[08.06.2017]
Матеріали для проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році (0)
[23.08.2011]
Календарно-тематичне планування уроків музичного мистецтва в 1-8 класах (10)
[19.06.2016]
Навчальні плани на 2016-2017 рік (для всіх класів і всіх типів шкіл) (0)
[31.08.2017]
Мистецтво. 9 кл (Л.Масол) Уроки 1-2. Школи і лідери модерну (6)
[28.11.2012]
Сценарий к Международному Дню инвалидов (0)
[01.12.2012]
Сценарий ко Дню святого Николая (0)
[22.08.2011]
План виховної роботи школи на 2011-2012 навчальний рік (2)
[06.09.2009]
ОСЕННИЙ БАЛ и ОСЕННИЙ УТРЕННИК (сценарии) (0)
[19.06.2013]
Сценарий закрытия летнего пришкольного лагеря (игровая программа) (0)
[17.08.2013]
календарно-тематичне планування уроків музичного мистецтва в 1-2 класах за новою програмою 2013-2014 н.р (0)
[17.02.2014]
Сценарий конкурсной программы на 8 Марта "Мисс весна" для старшеклассников (0)
[08.09.2014]
Календарно-тематичне планування з предмета «Захист Вітчизни» 10-11 класи (1,5 години) (0)
[14.07.2016]
План виховної роботи школи на 2016-2017 н.р. (0)
[12.08.2014]
Річний план роботи педагога-організатора на 2014-2015 н.р. (0)
[29.06.2015]
Готуємо навчальні плани на 2015-2016 н.р. (0)
[07.08.2011]
Конспект Першого уроку " Україна-наш спільний дім" (0)
[08.10.2017]
Конспекти уроків мистецтва. 9 клас (за підручником Л.Масол) (4)
[25.07.2013]
План виховної роботи школи на 2013-2014 навчальний рік (0)
[31.08.2017]
Мистецтво. 9 клас. Уроки (за підручником Л.Масол) (4)
[20.08.2011]
Конспект первого урока "«Украина - наш общий дом» " (на русском языке) (8)
[13.09.2009]
ПРИВЕТСТВИЕ УЧАЩИХСЯ на ЮБИЛЕЕ РАЙОНА (сценарий) (0)
[09.04.2010]
Сценарий выступления агитбригады отряда"НАСЛЕДНИКИ ПОБЕДЫ",посвященного 65-й годовщине Победы (0)
Главная » Статьи » Мои статьи

Україна вишивана
У 2009 році в Кіндратівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформатики і програмування відбувся ІІІ (заключний) етап Всеукраїнської історико-етнографічної експедиції учнівської та студентської молоді "Україна вишивана". В ІІІ етапі взяли участь 34 учасників. Програмою ІІІ етапу конкурсу було передбачено проведення майстер-класів, конкурсу-огляду "Пані-вишиванка та Пан-вишиван", екскурсій, походів, спортивних ігор, концертів, тематичних дискотек, карооке тощо. Завершували ІІІ етап науково-практична конференція "Техніка, орнаменталістика, символіка та колористика вишивок народів України" та гала-концерт учасників.

У науково-практичній конференції, науковим керівником якої була С.Г.Плотникова, вчитель української мови і літератури, керівник гуртка «Чисті джерела» Кіндратівської СШ І-ІІІ ст, взяли участь представники всіх класів. Наприклад, ось із якою доповіддю про пошуково-дослідну роботу експедиційної групи школи в рамках експедиції "Україна вишивана" виступила Ірина Давиденко, вихованка гуртка "Берегиня" (керівник Г.О.Рижеголова): "Учасники експедиції "Україна вишивана" пройшли трьома селами нашого району: Кіндратівкою, Олексієво-Дружківкою, Куртівкою. Нам вдалося зустрітись і поспілкуватись з людьми, не байдужими до вишивального мистецтва. Учасники експедиції замалювали та частково відшили старі орнаменти, побачили, як працюють майстрині, створюючи нові візерунки. Сфотографували рушники та сорочки різних років, різних поколінь, накидки на скрині, фартухи інше.

Збирали матеріали у різних селах, та мають вони спільні характерні особливості орнаментів, бо вишивали на рушниках у нашій місцевості польові квіти - ромашки, волошки, лілії, квіти чорнокореня, чебрецю, татарнику; декоративні - чорнобривці, нагідки, тюльпани, ружі, іриси, хризантеми. Вишивали рослини тому, що людина зображує те, що її оточує. Безкраї степи Миколаївщини, яри, пагорби вкриті квітучим різнотрав'ям.

Зазвичай орнаменти на всіх вишитих роботах рослинні: це польові та декоративні квіти, колоски і багато троянд. Трояндам відведено багато місця на тлі рушників, адже вони є символом кохання.

Геометричні узори зустрічаються рідко, бо були завезені у наш край пізніше переселенцями із Західної України та Молдови.

Ми звернули особливу увагу на кольорову гаму вишиванок, адже вона унікальна. Чомусь усі майстрині Костянтинівщини використовували або надто бліді, майже пастельні кольори, або надто яскраві. Ще одна унікальність у поєднанні кольорів - у блідих квіток яскраві темні серединки. Наприклад, блідо-рожева квітка має яскраву синю серединку, а блідо-зелений листочок - блакитну. Кожна вишивальниця підбирала нитки або за своїм смаком, або бралося те, що було у продажу.

Незвичайні символи були досліджені нашою групою: орнамент із стилізованих квітів чорнокореня оберігав місце, де знаходилась вишивка, від гризунів, а вишиті людські фігурки, що тримаються за руки, вказували, що під такою вишивкою - скриня, в якій зберігається родинний одяг.

Хочеться похвалитися нашим відкриттям - ми відкрили нову техніку вишивання. Коли ми дослідили рушник, на якому зображений рожевий ангел з блакитними крилами в оточенні різнокольорових стилізованих квітів, то зрозуміли, що техніка цієї вишивки нам незнайома і її опис не зустрічається в жодній літературі. Наш керівник Плотникова Світлана Георгіївна спробувала власноруч відтворити дану техніку, щоб зрозуміти її краще, а ми потім освоїли її і назвали "Стібкова гладь", бо робота виконується дрібними стібками, подібно до стеблового шва, але рядки стібків лягають дуже щільно і заповнюють всю площину деталі, з лицьової сторона стібки вдвоє довші, ніж із вивороту.

Майстриня із села Олексієво-Дружківка подарувала нам простирадло, на якому зображені квіти, чимось схожі на маки, але різнокольорові. На запитання з приводу назви техніки вишивання відповіла, що назви не знає, але було величезне бажання, і вишивала так, як підказувало серце.

Під час проведення пошуково-дослідної та експедиційної роботи ми записували і різні історії про вишиванки. Історію з життя майстрині-вишивальниці Бульбулятенко Тамари розповіла нам її донька Таїсія Володимирівна. Назвали ми історію "Рушникова доля".

"Мама Тамара, вишиваючи рушник, думала лише про те, аби повернувся додому її чоловік Євген. Це був 1944 рік, і Євген воював на війні, захищав свою землю, свою батьківщину, свою сім'ю. Вишивала мама, аби зробити подарунок чоловікові. А чи повернеться він додому? Чи витре своє обличчя новим рушником? Цього вона не знала. Раптом, на порозі хати з'явився півень і став голосно кукурікати. Тамара від несподіванки кинула п'яльця. Та радісна думка промайнула в її голові: "Гість в домі буде. Володя повернеться!" Адже в селі всі знали: якщо півень заспіває на порозі - чекай гостей.

Мама швиденько стала дошивати рушник. А прикмета на вечір справдилася - повернувся Євген, цілий та неушкоджений. Подарунок дружини припав йому до душі. Ним він витер своє зморене війною обличчя.

До речі, той рушник став сімейною реліквією. Спочатку він перейшов до наймолодшого третього сина Івана, який народився уже після війни і став військовим. Потім - до Іванового сина Аркадія, який теж обрав військову професію, а незабаром рушник перейде до нового господаря. Ним стане Василь, молодший син Аркадія, онук Івана, який зараз навчається у військовій академії".

Пані Таїсія, як і її мама, теж вправно вишиває. Свою майстерність вона передала доньці Ганні та онуці Світлані. Вони теж уже чудові майстрині-вишивальниці.

Отже, ми вважаємо, що робота наша була плідною і дуже цікавою. Учасники гуртка «Чисті джерела», навіть, віршика написали про вишиванку:

Лягай стіжок рівненько,
Як вчила мене ненька,
Й бабуся научала,
Щоб квіти вишивала.
Глянь, у садку уранці
На білій вишиванці
Серед квіток пахучих
Птахи живуть співучі:"

Таких виступів і розповідей на конференції, і не тільки, було безліч. Діти ділилися своїми враженнями від експедиції, розповідали про свої знахідки та відкриття, як свої дослідження використовують на практиці, скільки експонатів передано у шкільні світлиці, державні музеї та музеї при навчальних закладах, скільки нових експозицій відкрито.

Кожна команда, майже кожен учасник залишили відгуки, де поділились своїми враженнями про проведення експедиції, організацію шкільного етапу конкурсу.

Особливі емоції і думки викликав ІІІ етап конкурсу – практичний. Він мав назву "Панянка-вишиванка та Пан-вишиван". Практичний ІІІ етап конкурсу показав, що традиції, які складались століттями, живі і сьогодні, їх не можна забувати. На тлі костюмів із бабусиної скрині прекрасно виглядали стилізовані вишивані сучасні спідниці, сукні, блузи, сорочки. А як оригінально виглядав джинсовий костюм, розшитий українським орнаментом! Ось декілька рядочків, які лягли на папір під час конкурсу:

Дивуйтесь, дивіться, але не баріться.
Краса то яка - підійдіть подивіться.
Яка то робота! Які то узори!
В цих вишивках пісня й лани неозорі,
Птахів щебетання, весняні світання,
Квітковий розмай і калини зітхання.
Оця вишиванка пасує дівчатам,
А ці сорочки до лиця вам, хлоп'ята.
Для вас готували найкращі майстрині
Оці пояси - і червоні, і сині:
Хай буде у всіх нас і думка єдина:
"Веселкою квітни, моя Україно!"

Керівник шкільного етапу конкурсу – пані Світлана Плотникова, підводячи підсумки сказала: «Я вдячна організаторам експедиції. І я сама, і мої майбутні учні із великим задоволенням працюватимуть в наступних експедиціях, організованих Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді".

Член експедиційного загону, учениця нашої школи Оля Арнеут перед початком майстер-класу сказала: "В усіх народів існує повір'я, що той, хто забув звичаї та ремесла своїх батьків, буде покараний Богом і людьми. Збережемо і примножимо звичаї і традиції та й усі інші скарби нашого народу. Я дуже щаслива, що взяла участь у ІІІ етапі експедиції, що сьогодні я серед її переможців - це враження на все життя".

А ось що розповів про свої враження від ІІІ етапу конкурсу Вітя Козлов (гурток "Українська народна вишивка" керівник Ларченко Ольга Миколаївна): "Я, найменший серед усіх учасників. Велике спасибі нашому керівнику Ользі Миколаївні, що залучила нас до експедиції.»

У кожного учасника експедиції "Україна вишивана" ще багато нереалізованих задумів і планів і тому, багатьом дуже жаль, що такий цікавий конкурс завершився. З великим нетерпінням будемо чекати його продовження!!!


Категория: Мои статьи | Добавил: wolkan (10.07.2009)
Просмотров: 2110 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
avatar
1
http://artcolor.at.ua На цьому саті Ви можете скачати готові схеми для вишивки, а також замовити схеми для вишивки хрестиком або бісером будь-яких розмірів. Працюємо швидко, якісно, недорого.
avatar
Форма входа
Поиск
Новое на сайте
[21.09.2018]
ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ на 24-28 вересня 2018р (0)
[21.09.2018]
5-й навчальний тиждень з 01 по 05 жовтня 2018 року. Переглядаємо й виконуємо завдання до уроку №5 (0)
[19.09.2018]
Заходи до Дня миру в Кіндратівській СШ (0)
[18.09.2018]
Звіт з реалізації Програми національно-патріотичного виховання за вересень 2018 р. (0)
[17.09.2018]
Щодо реалізації в Кіндратівській СШ Плану заходів щодо відзначення 100-річчя Національної академії наук (0)
[14.09.2018]
ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ на 17-21 вересня 2018 р (0)
[14.09.2018]
КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН УРОКІВ МИСТЕЦТВА У 10 (11) КЛ. (ДО ПІДРУЧНИКА Л.МАСОЛ МИСТЕЦТВО – К.: ВД «ОСВІТА», 2018. - 224 С.) (0)
[13.09.2018]
4-й навчальний тиждень з 24 по 28 вересня 2018 року. Переглядаємо й виконуємо завдання до уроку №4 (0)
[08.09.2018]
В ОШ №22 Краматорска открыли современный кабинет физики (0)
[07.09.2018]
Про результати відбору підручників для 5 і 10 класів (0)
[07.09.2018]
Про відзначення в Кіндратівській СШ І-ІІІ ст. 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території Донбасу (0)
[07.09.2018]
Про відзначення в Кіндратівській СШ І-ІІІ ст. 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з території Донбасу (0)
[06.09.2018]
ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ на 10-21 вересня 2018 р (0)
[06.09.2018]
3-й навчальний тиждень з 17 по 21 вересня 2018 року. Переглядаємо й виконуємо завдання до уроку №3 (1)
[03.09.2018]
УВАГА!!! Навчальний і Робочий день скорочують у спеку (0)
[03.09.2018]
Новые санитарные нормы для школьников (0)
[03.09.2018]
9 клас. Мистецтво (за Л.Масол), Тема 1-2. Школи і лідери модерну. Інтерактивний плакат (0)
[03.09.2018]
СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА В КІНДРАТІВСЬКОМУ ЗЗСО (0)
[31.08.2018]
Министерство здравоохранения Украины не рекомендует школьные линейки (0)
[31.08.2018]
РОЗКЛАД РУХУ ШКІЛЬНОГО АВТОБУСУ 03 вересня (0)
[31.08.2018]
В.Спиваковский: как проводить эту проклятую линейку? (0)
[31.08.2018]
Електронні підручники для 1 класу Мистецтво. (0)
[30.08.2018]
2 навчальний тиждень з 10 по 14 вересня 2018року. Переглядаємо урок №2 (3)
[24.08.2018]
КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ МИСТЕЦТВО 10 клас (за підручником Л.Масол) ОНОВЛЕНО! (0)
[23.08.2018]
ТИПОВА ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ Цикл І (1 – 2 класи) (редакція Шиян) (0)
[23.08.2018]
ПРОГРАМА "МИСТЕЦТВО" 1-4 (О.Я. Савченко та Р.Б. Шиян) (0)
[23.08.2018]
До уваги вчителів мистецтва й музичного мистецтва Костянтинівського району! (0)
[23.08.2018]
ПЛАН РОБОТИ РАЙОННОЇ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА НА 2018-2019 н.р. (0)
[23.08.2018]
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИВЧЕННЯ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН В НОВОМУ 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ (0)
[23.08.2018]
Календарне планування уроків «Мистецтва» для 1 класу за підручником Т.Є.Рубля, Т. Л. Щеглова, І. Л. Мед 2 год на тиждень (0)
[23.08.2018]
Орієнтовне календарне планування уроків мистецтва 1 клас  до підручника Л.Г. Кондратової (0)
[23.08.2018]
Орієнтовне календарне планування уроків  музичного мистецтва 1 клас до підручника О.Лобової (0)
[23.08.2018]
Орієнтовне календарне планування уроків  музичного мистецтва в 1 класі  до підручника Л.М.Масол (0)
[23.08.2018]
Орієнтовне календарне планування уроків  музичного мистецтва в 1 класі  до підручника Г.О. Кізілова, О.А.Шулько (0)
[23.08.2018]
Орієнтовне календарне планування уроків музичного мистецтва у 1 класі до підручника Н.А.Лємишева (0)
[23.08.2018]
II сесія НУШ (0)
[19.08.2018]
Профсоюз: работу учителей в субботу 1 сентября должны компенсировать (0)
[15.08.2018]
Звіт з реалізації Програми національно-патріотичного виховання за серпень 2018 р. (0)
[11.08.2018]
10 клас. Мистецтво. Урок 1. Мистецтво Африканського регіону (Інтерактивний плакат) (1)
[11.08.2018]
10 клас. Мистецтво (за підручником Л.Масол) (0)
Наші партнери
 
Сайт учителя музичного мистецтва Толоконнікової Жанни Василівни


Сайт учителя музичного мистецтва Юанова Станіслава Маграіловича


Облако тегов
Профсоюз

Санаторно-курортное лечение


ПЕНСІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР (розрахувати свою майбутню пенсію можна ТУТ)

Печать страницы
Нашему сайту
Copyright MyCorp © 2018Сайт создан в системе uCoz