Кіндратівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів
з поглибленим вивченням інформатики та програмування
Костянтинівської районної ради Донецької області

МИСТЕЦТВО В ШКОЛІ

Сайт змішаного мобільного дистанційного навчання
Навчайтесь на нашому сайті!



 
Четверг, 04.06.2020, 07:50
Приветствую Вас Гость
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [105]
методические статья [0]
в разделе размещены методические материалы
Мини-чат
Наш опрос
Обераємо "КЛАС РОКУ-2019"
Всего ответов: 14
Видео
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
РЕКЛАМА
Block content
Самое популярное
[29.09.2009]
ПРОГРАММА ПРЕЗИДЕНТА ШКОЛЫ (0)
[26.09.2009]
МУЗЫКА КАК ВИД ИСКУССТВА (конспект урока-лекции по художественной культуре в 9 классе) (0)
[22.06.2014]
Календарь учителя на 2014-2015 учебный год (3)
[13.09.2009]
КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА (11)
[10.02.2014]
МОЛОДЕЖЬ ЗА ЗДОРОВЫЙ ОБРАЗ ЖИЗНИ Сценарий выступления агитбригады (0)
[31.08.2017]
Мистецтво. 9 клас. Уроки (за підручником Л.Масол) (4)
[28.05.2013]
Сценарий открытия пришкольного лагеря (с игровой программой) (0)
[01.12.2009]
Сценарий "ДЕНЬ СВЯТОГО НИКОЛАЯ" (7)
[31.08.2017]
Мистецтво. 9 кл (Л.Масол) Уроки 1-2. Школи і лідери модерну (6)
[01.09.2012]
Стихи ко Дню освобождения Донбасса (1)
[08.06.2017]
Матеріали для проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році (0)
[23.08.2011]
Календарно-тематичне планування уроків музичного мистецтва в 1-8 класах (10)
[08.10.2017]
Конспекти уроків мистецтва. 9 клас (за підручником Л.Масол) (4)
[28.11.2012]
Сценарий к Международному Дню инвалидов (0)
[01.12.2012]
Сценарий ко Дню святого Николая (0)
[19.06.2016]
Навчальні плани на 2016-2017 рік (для всіх класів і всіх типів шкіл) (0)
[22.08.2011]
План виховної роботи школи на 2011-2012 навчальний рік (2)
[06.09.2009]
ОСЕННИЙ БАЛ и ОСЕННИЙ УТРЕННИК (сценарии) (0)
[19.06.2013]
Сценарий закрытия летнего пришкольного лагеря (игровая программа) (0)
[17.02.2014]
Сценарий конкурсной программы на 8 Марта "Мисс весна" для старшеклассников (0)
[08.09.2014]
Календарно-тематичне планування з предмета «Захист Вітчизни» 10-11 класи (1,5 години) (0)
[17.08.2013]
календарно-тематичне планування уроків музичного мистецтва в 1-2 класах за новою програмою 2013-2014 н.р (0)
[14.07.2016]
План виховної роботи школи на 2016-2017 н.р. (0)
[12.08.2014]
Річний план роботи педагога-організатора на 2014-2015 н.р. (0)
[29.06.2015]
Готуємо навчальні плани на 2015-2016 н.р. (0)
[07.08.2011]
Конспект Першого уроку " Україна-наш спільний дім" (0)
[20.08.2011]
Конспект первого урока "«Украина - наш общий дом» " (на русском языке) (8)
[25.07.2013]
План виховної роботи школи на 2013-2014 навчальний рік (0)
[13.09.2009]
ПРИВЕТСТВИЕ УЧАЩИХСЯ на ЮБИЛЕЕ РАЙОНА (сценарий) (0)
[27.02.2013]
Сценарий праздничного концерта для учителей школы, посвященного 8 Марта (0)
Главная » Статьи » Мои статьи

З ДОСВІДУ РОБОТИ ЗІ СТВОРЕННЯ ДУХОВНО-КУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ В ІННОВАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНФОР

З ДОСВІДУ РОБОТИ ЗІ СТВОРЕННЯ ДУХОВНО-КУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ В ІННОВАЦІЙНОМУ СЕРЕДОВИЩІ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНФОРМАТИКИ ТА ПРОГРАМУВАННЯ

МатерІАЛИ V ОБЛАСНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ З національно-патріотичного виховання

Секція 4. Роль духовно-культурного компонента в національно-патріотичному вихованні

 

Кущенко Е.Б.

Костянтинівський район

Кіндратівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформатики та програмування

Зараз, коли ми запитуємо, що потрібно змінити, щоб відродити Україну, яка освіта зараз потрібна, питання полягає не тільки в тому, яким має бути зміст освіти, а й у тому, яка особистість повинна жити в Україні. У ситуації, що склалася, не ефективні разові і локальні заходи. Необхідний комплексний, системний підхід і створення духовно-культурного простору в школі.

Переходячи на інноваційний шлях розвитку, маючи досвід і шкільні традиції, педагогічний колектив нашого закладу освіти поставив перед собою завдання побудови освітнього середовища, що сприяє формуванню духовно-моральної культури учнів. І першою умовою створення такого середовища ми вважаємо визначення змісту і технологій національно-патріотичного виховання, що нормативно закріплюється в програмі виховання. Зміст даної програми, інтегрує в собі виховний потенціал навчальних предметів і позаурочної діяльності та сприяє вирішенню завдання духовно-морального виховання учнів на різних рівнях освіти. Основне завдання програми сформувати уклад шкільного життя, змоделювати простір культури з пріоритетом традиційних моральних цінностей.

Обов'язковою умовою моделювання системи духовно-морального виховання на різних рівнях освіти є інтеграція урочної, позаурочної діяльності, виховної роботи та системи позашкільної освіти.

На ступені початкової освіти діти отримують уявлення про моральні цінності та ціннісні орієнтації.

На ступені базової середньої освіти йдеться про формування системи духовно-моральних цінностей.

У старшій школі - про ціннісне самовизначення особистості.

Формування єдиного простору в галузі духовно-морального виховання передбачає наявність наскрізних технологічних ліній: системно-діяльнісний, ціннісно-орієнтований і особистісно-орієнтований підходи. Моральна цінність відбору змісту є найважливішим принципом виховної роботи школи, а базові національні цінності покладені в основу укладу шкільного життя. Духовно-моральне виховання особистості розглядається нами як стрижень, базова основа процесу освіти у всьому різноманітті його напрямків, методів, форм, технологій.

Другою умовою ми вважаємо створення організаційно-предметного культурно-виховного простору.

Наш заклад загальної середньої освіти з поглибленим вивченням інформатики та програмування поділяється на своєрідні предметно-просторові зони: еколого-культурний освітній центр, інформаційний центр, центр духовно-культурної освіти. У кожній зоні створене тематичне інформаційно-естетичне оформлення, знаходиться спеціалізований кабінет і створене своєрідне виховне середовище.

В еколого-культурному освітньому центрі учні можуть познайомитися з символами української державності та рідного краю, календарем знаменних дат України, отримати інформацію про природні ресурси як Донецької області, так і всієї України. Тематично оформлені рекреації, використані в виховному процесі, сприяють духовно-моральному вихованню школярів, демонструють досвід моральних відносин в урочній та позаурочній діяльності. У кожній предметно-просторового зоні присутні естетичні цінності краси, гармонії, досконалості.

Третьою умовою є взаємодія закладу освіти з батьками та соціальними партнерами з метою духовно-морального розвитку і виховання здобувачів освіти.

Як наслідок вибудовування механізму партнерських відносин був створений сімейний клуб батьківського досвіду «Дружна сім'я», діяльність якого спрямована на створення загального культурно - нормативного простору, для подолання суперечності між сім'єю і закладом освіти в питаннях духовно-морального виховання.

В рамках клубу реалізується проект «Сім'я - основа соціального добробуту». Керівник клубу спільно з батьками організовує лекторії, зустрічі-консультації, на яких зачіпаються не лише актуальні теми, але батькам надається можливість стати реальними учасниками різних ситуацій. У клубі вже сформовані свої традиції: проведення святкових програм до головних календарних свят. Педагоги спільно з батьками проводять інтегровані літературно-музичні композиції, які представляють народні культурні традиції. Другу частину свята представляють народні ігри, які проводить кожна сім'я в порядку черги.

Завершує кожне свято спільне чаювання з дегустацією страв, приготованих кожною сім'єю. Саме тут можна спостерігати збереження сімейних традицій кулінарного мистецтва рідного краю. Матеріали за підсумками проведених православних свят розміщуються на сайті школи. Перед знаменними святами проводяться загальношкільні виставки творчих робіт: художньої та декоративно-прикладної творчості.

Певним чином вибудовується робота з батьками через систему відкритих занять, відвідування яких допомагає оцінити результати роботи з вихованцями, їх успіхи і досягнення. Батькам може бути продемонстровано професійна педагогічна майстерність педагога.

Збагачення духовною культурою учнів і їх батьків здійснюється через активну участь в роботі об'єднання «Милосердя». В рамках об'єднання проводяться благодійні акції, концерти, надається допомога ветеранам та учасникам операції об'єднаних сил, вдовам загиблих воїнів.

Посильну участь в наданні допомоги іншим людям: підготовка сувенірів і організація концертів для дітей з обмеженими можливостями здоров'я, дітей з неповних сімей, посильна допомога дітям, які опинилися в соціально-небезпечному стані; добровільну участь у благодійних акціях; рішення практичних, особистих і колективних завдань по встановленню добрих відносин в дитячих спільнотах, вирішення суперечок, конфліктів. Всі перераховані заходи допомагають реалізовувати головну мету - бути милосердними до всіх людей.

В рамках соціального партнерства ведеться тісна співпраця з сільським будинком культури, історико-краєзнавчим музеєм села, де вихованці беруть участь в таких святах як День Матері, День літньої людини, День Перемоги над нацизмом у Європі.

І ще на одній умові мені хотілося б зупинитися - це професійна і особистісна компетентність педагогів у питаннях духовно-морального виховання.

Немає сумнівів, що багато що залежить від умов, створених в закладі освіти, але головне залежить від особистості педагога. Вплив особистості становить ту виховну силу, яку не можна замінити ні підручниками, ні моральними настановами, ні системою покарань і заохочень. Велику роль відіграє «дух» закладу освіти, але цей «дух» живе не в стінах, а в характері педагога. Педагог повинен бути носієм духовних цінностей. Подібне виховується подібним. Особистість учня може виховувати тільки особистість учителя. Саме такі педагоги створили наявне духовно-моральне простір в нашому закладі освіти.

У своїй роботі педагоги використовують різні форми і методи при проведенні занять, щоб викликати у дітей підвищений інтерес до духовної культури свого народу. Такі як заняття-подорожі, заняття-ігри, заняття-дискусії, заняття-відкриття, годину роздумів, презентація, галерея, заняття з елементами тренінгу, рекламна кампанія, проектна майстерня.

На закінчення мені б хотілося відзначити, що створивши систему духовно-морального виховання дітей ми вирішимо державно-значиму задачу зміцнення сім'ї, виховання морально орієнтованого покоління, збереження єдності нації.

Категория: Мои статьи | Добавил: wolkan (10.11.2019)
Просмотров: 77 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Форма входа
Поиск
Новое на сайте
[01.06.2020]
Поздравление директора школы с окончанием учебного года и Днем защиты детей (0)
[19.05.2020]
Звіт з реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020 р у Кіндратівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступен (0)
[18.05.2020]
Перевіримо знання про українську вишиванку (0)
[18.05.2020]
Заходи до Всесвітнього дня вишиванки: (0)
[18.05.2020]
Віртуальна виставка "Червоні жорна" (0)
[18.05.2020]
Червоні жорна. До дня пам'яті жертв політичних репресій (0)
[16.05.2020]
Сторінками архіву 6 класу 2019-2020 н.р. (0)
[16.05.2020]
Поради МОН "Як заповнювати класний журнал" (0)
[16.05.2020]
Всім педагогам школи зареєструватися у гугл-класі з організаційних питань виховної роботи (0)
[16.05.2020]
Конкурсні малюнки "Мої права" 3 клас (0)
[16.05.2020]
Колажі до Дня Європи в Україні «Україна ‒ європейська держава» (0)
[13.05.2020]
День Європи Колаж "Україна - держава європейська" 10 клас (0)
[09.05.2020]
Створено підручник з дистанційного навчання для вчителів (0)
[09.05.2020]
Відповідь Представника Уповноваженого з прав людини про педагогів-пенсіонерів (0)
[09.05.2020]
Щодо завершення 2019-2020 навчального року (0)
[09.05.2020]
Зареєстровано законопроект № 3430, який передбачає скасування дискримінаційних норм щодо педагогів -пенсіонерів (0)
[08.05.2020]
Використання дистанційних технологій під час карантинних заходів у Кіндратівській СШ з предметів мистецтва (0)
[07.05.2020]
ПРОПОНУЄМО ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКІВ: «ЛЮБУВАННЯ ПРИРОДОЮ» та «ЛЮДИНА І ДОВКІЛЛЯ» Костянтинівського РЦДЮТ (0)
[07.05.2020]
Пишаємось, пам"ятаємо, дякуємо. Ветерани ІІ Світової війни с.Кіндратівка Костянтинівський район Донецька область (0)
[07.05.2020]
Пишаємось, пам"ятаємо, дякуємо. Ветеран ІІ Світової війни Горбачов Костянтин Іванович (0)
[07.05.2020]
Вітання з 9 Травня від Донецького обкому профспілки працівників освіти і науки (0)
[01.05.2020]
Інтерактивна карта досвіду роботи з використанням дистанційних технологій вчителів мистецтва Костянтинівського району (0)
[27.04.2020]
Сертифікат №БЦ-С-4970 курсів "Додатки Гугл" 06-24.04.2020 р 60 годин (0)
[25.04.2020]
Графік підсумкових тематичних і контрольних завдань з музичного мистецтва 5-7 класи й мистецтва 8-9 класи Учитель: Кущенко Е.Б. УВАГА!!! ВСІ (0)
[23.04.2020]
Звіт з реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді (0)
[18.04.2020]
Курси "Цифрові технології у викладанні мистецтва" - 30 год. сертифікат №17032020-240 від 17.03.2020 р (0)
[10.04.2020]
Як навчатися в Classroom. Відеоінструкції для учнів (0)
[06.04.2020]
35 навчальний тиждень з 18 по 22 травня 2020 року (0)
[06.04.2020]
34 навчальний тиждень з 11 по 15 травня 2020 року (0)
[05.04.2020]
0:29 / 3:50 Я маю КОД Класу Google Classroom. Як приєднатися до Класу? (0)
[05.04.2020]
УВАГА!!! Конкурс "Лідер року - 2020" триває! (0)
[05.04.2020]
Запрошуємо учнів на навчання з використанням дистанційної технології "Гугл-клас" (0)
[05.04.2020]
Щодо отриманя довідки за результатами навчання за дистанційними технологіями під час карантину (0)
[02.04.2020]
для участі у дистанційному навчальному курсі «Додатки Google в освітній діяльності» (0)
[02.04.2020]
33 навчальний тиждень з 04 по 08 травня 2020 року (1)
[02.04.2020]
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ-ПЕРЕХОДИМО ДО ГУГЛ-КЛАСУ (0)
[01.04.2020]
32 навчальний тиждень. З 27 квітня по 30 квітня 2020 року (1)
[31.03.2020]
План заходів щодо популяризації науки та інновації в Кіндратівській СШ І-ІІІ ст на 2020 р (0)
[30.03.2020]
Довідка про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з правознавства в Кіндратівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з п (0)
[28.03.2020]
Інструкція "Як приєднатися до навчального класу в Google Classroom" (0)
Наші партнери
 




Сайт учителя музичного мистецтва Толоконнікової Жанни Василівни


Сайт учителя музичного мистецтва Юанова Станіслава Маграіловича


Облако тегов
Профсоюз

Санаторно-курортное лечение


ПЕНСІЙНИЙ КАЛЬКУЛЯТОР (розрахувати свою майбутню пенсію можна ТУТ)

Печать страницы
Нашему сайту
Copyright MyCorp © 2020Сайт создан в системе uCoz